Hodinky Prim

Plán na výrobu Československých náramkových hodinek vznikl již v roce 1948, ale k jeho realizaci došlo až v padesátých letech. Konkrétně v roce 1954 bylo vyrobeno prvních 5 prototypů hodinek označených jako Spartak, které vycházely z předlohy francouzského strojku LIP R 25. Sériová výroby pod značkou Prim byla zahájena až v roce 1957. Zdaleka nejznámějším modelem hodinek Prim je model Orlík, určený pro vojenské potápěče. Pouze asi 300 kusů těchto legendárních hodinek bylo vyrobeno pro speciální vojenské jednotky - potápěče, výsadkáře, vojenské reportéry a byly doručeny ministerstvu státní obrany přesně 25. listopadu roku 1965. 

Další z důležitých modelů Prim - Diplomat vycházel přímo z modelu s typovým označením 66 106 1, který byl vyvinut v roce 1965. Pozměnil se pouze o datové okénko nově na pozici čísla tři a šípové ručky byly opatřeny vnitřní černou výplní. Hodinky Prim Diplomaty byly osazeny strojkem kalibr 68, který byl vyvinut na počátku šedesátých let. V letech 1968 - 1970 začala pro firmu Prim nová ,,sportovní éra,, když svým zákazníkům toužících po kvalitních sportovních hodinkách nabídla model Prim Sport, který se v budoucnu stal důležitou součástí historie Československých náramkových hodinek. 

Už jako malý kluk jsem obdivoval tento model na ruce mého tatínka a přál jsem si mít tyhle elegantní Sportky na svém zápěstí. Hodinky byly navrženy tak, aby je bylo možné na rozdíl od ocelových Orlíků zavést do standartní sériové výroby.  Jejich nárazuvzdorné vodotěsné pouzdro bylo testováno pod dostačujícím tlakem 4 atmosfér. Maloobchodní cena byla stanovena na 590 Kčs.

Svojí sbírku pánských náramkových hodinek Prim se snažím neustále obohacovat o zajímavé modely. Zajímají mě a do své sbírky sháním především modely: Prim Orlík, Spartak, Prim Sport, Elton Sport,  Prim Diplomat, Prim Traktor, Prim Pavouk, (zahnuté nožičky), Prim Automatic - Televize a Prim s černým číselníkem. Hodinky mohou být i nefunkční, nebo poškozené Děkuji Vám předem za Vaše nabídky.