Hodinky Omega

Firma Omega byla založena v roce 1848 Louisem Brandtem v dílně La Chaux-de-Fonds ve Švýcarsku a později po přesunu do Bienne v roce 1880 se Louis Brandt & Fils stává největší hodinářskou firmou ve Švýcarsku s více než 600 zaměstnanci a roční produkcí téměř 100 000 hodinek. 

V roce 1932 Omega poprvé oficiálně měří časy na olympiádě v Los Angeles a od té doby jsou sportovní časy na nejdůležitějších světových akcích měřeny výhradně společností Omega. Díky proslulému velmi preciznímu kalibru s průměrem pouzdra 30 milimetrů se fimra Omega stává výhradním dodavatelem hodinek pro britské letectvo British Royal Air Force v průběhu druhé světové války. V roce 1957 společnost Omega představuje jeden ze svých legendárních modelů - Speedmaster a přesně 21. července se hodinky Omega Speedmaster Professional stávají prvními hodinkami na světě, které kdy měřily čas na Měsíci a svět užasle sledoval první kroky člověka na měsíci.

Číselník hodinek Speedmaster byl navržený ve stylu dobových italských automobilů a díky kombinaci černé a bílé je skvěle čitelný. V ocelovém pouzdru pracoval strojek 27 CHRO C12 známý pod označením Lemania 2310 či Omega 321. V roce 1968 byl kalibr Omega 321 nahrazen kalibrem Omega 861, později přejmenovaným na 1861, který se v nezměněné podobě používá do dnešních dnů.

Zajímají mě a do své sbírky sháním především modely Seamaster, Speedmaster, Railmaster, Constellation, De ville, Chronostop. Letecké a vojenské modely s černým číselníkem, dále hodinky nadměrně veliké a hodinky se stopkami / chronografem (s tlačítky po stranách) zejména stroje s kalibrem Omega 33.3. Hodinky mohou být i nefunkční a nekompletní. Zajímají mě i krabičky, řemínky a reklamní předměty s logem Omega.

Děkuji za Vaše nabídky.