Hodinky Heuer

Kořeny významné hodinářské firmy Heuer sahají do roku 1860, kdy Edouard Heuer založil svoji hodinářskou dílnu ve švýcarském městu Saint Imier. 

V roce 1887 vynalezl Edouard Heuer oscilační tyčinku, která byla téhož roku patentována a  představovala revoluci v převodovém systému mechanických strojků a několikanásobně zvýšila jeho rychlost a efektivitu. Heuer se tak dostává do popředí hodinářského průmyslu v Evropě. V roce 1916 firma Heuer představila Mikrograph - první mechanické stopky na světě s tehdy neuvěřitelnou přesností 1/100 sekundy. Tento vynález zásadně ovlivnil profesionální sportovní časomíru nejen motoristických závodů. Posléze se Heuer a její profesionální měřící přístroje stávají oficiální časomírou Olympiád v Antverpách, Paříži a v Amsterdamu v letech 1920, 1924 a 1928. 

V roce 1963 se Jack Heuer se nechal inspirovat legendárním automobilovým závodem Carrera Panamericana a vytvořil mimořádně esteticky a designově čistý model Carrera, první pánský náramkový chronograf určený speciálně pro profesionální automobilové závodníky. Ve velmi úspěšném filmu dnešní doby Le Mans 66 (Ford vs Ferrari) nosil hodinky Heuer Carrera, konkrétně model 7753 SN, na svém zápěstí představitel hlavní role Matt Damon a i díky němu se tento model stal velmi oblíbeným a ceněný mezi sběrateli na celém světě. 

Začátkem roku 1969 byly na trh uvedeny na trh hodinky Monaco, mužné čtvercové hodinky si na zápěstí Steva McQueena zahrály v legendárním filmu Le Mans a okamžitě si podmanily celý svět. V roce 1985 se Firma Heuer se stává součástí špičkové technologické skupiny Techniques d'Avant Garde a mění název na TAG Heuer. 

Staré náramkové sportovní hodinky Heuer jsou pro mě esencí krásného designu 60 a 70 let, pokaždé když je mám na ruce cítím ve vzduchu vůni benzínu a mám chuť sešlápnout pedál až na podlahu.

Zajímají mě a do své sbírky sháním především modely hodinek Heuer Carrera, Autavia - Viceroy,  Monaco,  Monza, Silverstone, Verona a Jarama, také hodinky Heuer Chronograph, Heuer Tachymeter a Heuer s černým číselníkem. Hodinky mohou být i bez řemínku, poškozené, či nefunkční. Zajímá mě také staré řemínky Heuer, reklamní předměty, krabičky a pouzdra na tyto hodinky. Děkuji za Vaše nabídky.